Om OPSIO

Certifierade och erfarna molnexperter

Om Oss

Opsio är ett molntjänstföretag som fokuserar på att möjliggöra innovation och teknikutveckling för att hjälpa våra kunder uppfylla sina affärsmål och krav. Vår erfarenhet och kunskap används för att hjälpa er att dra nytta av vidden och innovationstakten av global infrastruktur över flera plattformar, tekniker och tjänster.

Genom att dra nytta av vår unikt skräddarsydda portfölj av molntjänster hjälper vi till att avlasta dina egna resurser från driftmässigt tyngdlyftande, vilket gör att ditt fokus kan flyttas till att utveckla din kärnverksamhet. Genom värdet av automatisering, modern teknik, mikrotjänster och containerisering hjälper vi till att öka effektiviteten för ditt företag nu, och in i framtiden.
Vi är molnexperter som specialiserat oss på
Amazon Web Services
Azure
Google Cloud
aws
aws
Vår berättelse
Från startup till stark cloudpartner
Team Opsio
Certifierade Experter
Team Opsio
Certifierade Experter
Med ett certifierat team av erfarna experter och magisk support kan din organisation nå nya höjder via ett partnerskap med Opsio.
Andreas Johansson
CEO
andreas.johansson@opsio.se
+46 76 799 77 11
about
Subhashree Swain
Team Lead DevOps
subhashree.swain@opsio.se
+46 10 25 25 500
about
Jaysankar Vijayakumar
Team Lead CloudOps
jaysankar.vijayakumar@opsio.se
+46 10 25 25 500
Jessica Johansson
Finance
finance@opsio.se
+46 10 25 25 500
Claes-Göran Haglund
Business Development
cg.haglund@opsio.se
+46 70 540 77 12
Johan Carlsson
Sales & Communication Director
johan.carlsson@opsio.se
+46 720 61 51 61
Smilla Hedlund
Finance
smilla.hedlund@opsio.se
+46 10 25 25 500
Jacob Stålbro
Cloud Analyst
jacob.stalbro@opsio.se
+46 70 201 80 69
about
Premjeet Sahu
Sr. Technical Architect
premjeet.sahu@opsio.se
+46 10 25 25 500
Liselott Nilson
CFO
finance@opsio.se
+46 10 25 25 500
about
Robin Östlund
CTO
robin.ostlund@opsio.se
+46 10 25 25 500
Fredrik Karlsson
Service & Consultancy Manager
fredrik.karlsson@opsio.se
+46 720 61 51 61
Sujatha Kamal
HR
sujatha.kamal@opsio.se
+46 10 25 25 500
LOKATION
Våra kontor
Karlstad - HQ
Sverige
Tynäsgatan 12, 652 16 Karlstad, Sverige
Bengaluru
India
Embassy Tech Village, Bangalore, Karnataka 560103, India
Vad vill du uppnå i molnet?
Kontakta oss så hjälper vi dig.